SAUNA

‘SAUNA İLE TAZELENİN!’

Sauna Çözümlerinde Önceliğimiz İnsan Sağlığı…

Finlandiya’da neredeyse her hanede bir tane sauna vardır. Özellikle kış mevsiminde daha çok tercih edilen sauna, Türk kültüründe de oldukça eski bir gelenektir. Sauna kuru ısıtma sistemine dayalı, loş aydınlatılmış, ahşaptan yapılmış bir oda içerisinde nem oranı % 5 – % 10 arasında sıcaklığı 40 – 90 C arasında olan sıcak hava banyosudur. Hijyenik, nem ve sıcaklık dengesinin de yeterli olduğu bir sauna, modern yaşamın stresi ve koşturmacası içerisinde zihninizi temizlemek, vücudunuzu dinlendirmek için ideal mekanlardır. Sauna sayesinde kalori yakabilir, kan dolaşımınızı hızlandırabilir, derin bir uyku uyuyabilir, kaslarınızı gevşetebilir, toksinlerin vücudunuzdan atılmasını sağlayarak deri gözeneklerinizin açılmasını sağlayabilirsiniz. Sauna sadece bedenen değil zihnen de rahatlamanızı sağlar. Sadece cildinizdeki ölü derileri atmaz aynı zamanda ruhunuzdaki karamsarlığı da alıp götürür.

Teknolojinin gelişmesi ile son sistemlerle kurulan saunalarla tazelenme ve yenilenme deneyimini kendi evinizde edinebileceğiniz gibi sosyal tesisleriniz veya otelinizde de müşterilerinize hizmet olarak sunabilirsiniz.

Sauna ile Zindelik Kazanın!

Sauna ile kısa sürede tüm yorgunluklarınızı atabilir, cildinizi yenileyebilir ve daha sağlıklı olmak için saunanın bir çok avantajından yararlanabilirsiniz. Saunanın sağladığı stres azaltma özelliği ile çok kısa sürede zihinsel ve bedensel olarak tazelenir, daha sağlıklı ve daha zinde hisseder, düzenli Sauna kullanımı ile yaşam kalitenizi her alanda yükseltebilirsiniz.

Güvenli ve Sağlıklı Sauna Hizmeti ile Müşterilerinizin Memnuniyetini Arttırın! Günümüz koşullarında en büyük ihtiyacımız sadece bedensel olarak dinlenmek değil zihinsel olarak da stresten uzak olmak, yenilenmiş ve tazelenmiş hissetmek! İnsanlar ne hissettiklerini daima hatırlar! Sosyal tesisiniz veya otelinizde vereceğiniz sanuna, buhar odası ve macera duşu hizmetleri ile müşterilerinizin bu ihtiyacını karşılayarak müşteri memnuniyetini arttırdığınız takdirde müşterilerinize unutulmaz ve geri dönüşü olan bir tatil keyfi yaşatabilirsiniz.

BeyformSpa olarak 1.5 m2den başlayarak, evinizin herhangi bir yerinde uygulanabilecek, oteller, sosyal tesisler gibi ticari alanlar için de en ideal sauna çözümlerini farklı kalite ve farklı modellerde üreterek güvenli ve sağlıklı hizmet sunuyoruz.

Saunanın faydalarını genel olarak belirtmek gerekirse;

Saunanın cilt sağlığına faydaları eski çağlardan beri bilinir ve cilt hastalıklarının tedavisinde alternatif olarak kullanılır. Sauna buharı cilt gözeneklerini temizler, kılcal damarlardaki dolaşımı arttırır ve bu da hücrelerin yenilenmesine etki eder. Saunanın insan cildi üzerindeki bir diğer etkisi de, cilt dokusunu güçlendirerek özellikle alın, göz çevresi ve yanaklar olmak üzere yaşla beraber meydana gelen kırışıklıklarda gözle görülür bir düzelme sağlamasıdır. Kısaca sauna, ışıltılı, temiz, yumuşak ve sağlıklı bir cilt için idealdir.

Saunadaki ısıyla oluşan terleme, yağların yakılmasına ve böylece kaslardaki yağ oranının dengelenmesine katkı sağlar.

Sauna vücut ısısını arttırır. Kalp atış hızının vücut ısısıyla doğru oranda arttığı bilinen bir gerçektir. Düzenli sauna kullanımı, kalp sağlığını korumaya yardımcı olur.

Dikkat edilmesi gereken hususlar

Tüm bu faydalar sağlıklı kişiler için geçerlidir. Eğer yüksek tansiyon, kalp rahatsızlıkları ve buna benzer sağlık sorunları var ise sauna sağlığınıza zarar verebilir. Özellikle kalp rahatsızılığı olan kişilerin doktorlarına danışarak saunaya girmelerini öneririz.

Sauna, ek olarak özellikle kış aylarında sık rastlanan grip, nezle gibi hastalıklara karşı etkili tedavi metodu olabilir. Yüksek ısı, savaşçı hücrelerin artmasını sağlarken, hastalıklara neden olan virüs, mikrop ve zararlı maddeler ya vücuttan atılır ya da yok olur.